• INTERLOGIC
    Skutecznie pozyskujemy dotacje

AKTUALNOŚCI

Medium rpo wsl 3.2
Nowy konkurs RPO 3.2 ogłoszony!
2017-11-30

Ogłoszono nowy konkurs w ramach działania RPO 3.2, czyli programu, w którym przedsiębiorstwa prowadzące działalność na terenie województwa śląskiego mogą pozyskać dofinansowanie na inwestycje.

Obecny konkurs wprowadza kilka istotnych zmian w porównaniu do poprzednich edycji:

  1. Większa kwota wsparcia. Obecnie firmy mogą wnioskować o maksymalną dotację w wysokości nie 2, a aż 3 mln zł.

  2. Do tego dochodzi jednak kwestia znacznie mniejszej niż poprzednio alokacji (alokacja w poprzednim konkursie: 45 mln €; w obecnym - 15,76 mln €). Oznacza to, że mniej wniosków pozyska wsparcie. Poprzednio każdy wniosek, który otrzymał pozytywną ocenę merytoryczną dostał dotację - obecnie na pewno przyda się zawalczyć o punkty. Aby dowiedzieć się jak to zrobić, skontaktuj się z naszym ekspertem.

  3. Większy zakres Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji. Zasadniczy zakres specjalizacji pozostał bez zmian (ICT, Medycyna oraz Energetyka), jednakże szczegółowa klasyfikacja wg kodów PKD premiuje również nowe obszary działalności, takie jak działalność związana z drukowaniem, produkcja sprzętu i maszy, produkcja wyrobów z tworzyw, gumy lub ceramicznych itp.
  4. Pamiętajmy również o zmianach wynikających ze zmiany ustawy wdrożeniowej oraz wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020 - w tym np. konieczności zamieszczania zapytań ofertowych na wskazaną przez Ministerstwo Rozwoju stronę internetową.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pamiętajmy, że to nie jedyna szansa na dotację dla przedsiębiorstw na Śląsku. Już w kwietniu planowane jest bowiem ogłoszenie działania  RPO 1.2. Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach, a we wrześniu - RPO 3.3. - Informatyzacja przedsiębiorstw.

KONTAKT

 

e-mail: biuro@interlogic.pl

Interlogic Sp. Z o.o.
Ul. Wojska Polskiego 16g
41-600 Świętochłowice
KRS: 0000385576
NIP: 6342784812
Kapitał zakładowy: 295.750,00 zł opłacony w całości

Informacja dotycząca przetwarzania danych

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej w polityce prywatności i polityce plików cookies.