• INTERLOGIC
    Skutecznie pozyskujemy dotacje

AKTUALNOŚCI

Medium day planner 828611 960 720
Znamy harmonogramy konkursów na 2016 rok
2015-12-02

Zgodnie z zapowiedziami, harmonogramy naborów na przyszły rok miały zostać ogłoszone do końca listopada. Wszystkie instytucje wywiązały się z tego zadania terminowo.

POIR Szybka Ścieżka już w kwietniu

Przedsiębiorstwa z sektora MŚP, które chcą pozyskać dofinansowanie na realizację prac badawczo-rozwojowych w ramach POIR 1.1.1, a nie zdążyły złożyć wniosku w tym roku, mogą spokojnie dopracować projekt i złożyć go już w kwietniu. Duże przedsiębiorstwa będą miały taką możliwość w oddzielnym konkursie, który zostanie ogłoszony pod koniec 2016 roku.

W 2016 roku planuje się uruchomienie dwóch „Demonstratorów” (POIR 1.1.2) – pierwszy termin to 7 styczeń – 29 luty, drugi termin – czwarty kwartał.

W nowym roku uruchomione zostaną ponadto nowe programy sektorowe, czyli konkursy stworzone z myślą o specjalnych branżach. Spośród 21 propozycji nadesłanych do NCBR do końca 2014 roku wyłonione zostały następujące sektory:

  • Przemysł chemiczny – INNOCHEM, Polska Izba Przemysłu Chemicznego
  • Włókiennictwo – INNOTEXTILE, Związek Pracodawców Przemysłu Odzieżowego i Tekstylnego „PIOT”
  • Systemy bezzałogowe – InnoSBZ, Polska Platforma Technologiczna Systemów Bezzałogowych

Konkursy w ramach programów sektorowych startują już w lutym.

Dotację na utworzenie CBR, czyli Centrum Badawczo-Rozwojowego, będzie można pozyskać w dwóch konkursach POIR 2.1. – marcowo-kwietniowym oraz wrześniowo-październikowym.

Harmonogram przewiduje oprócz tego kontynuację Bonu na innowacje oraz dotacji na ochronę własności przemysłowej w procedurze międzynarodowej.

Uruchomiony zostanie pierwszy konkurs w ramach działania POIR 3.1.5 „4 Stock”, w którym przedsiębiorstwa będą mogły pozyskać dotację na sfinansowanie usług doradczych i kosztów związanych z pozyskaniem zewnętrznych źródeł finansowania o charakterze udziałowym lub dłużnym.

Oprócz tego będzie można pozyskać również środki na wdrażanie nowych technologii w ramach programów POIR 3.2.1 Badania na rynek (start - czerwiec) oraz POIR 3.2.2 Kredyt na innowacje (III kwartał 2016 roku).

Wielu z pewnością ucieszy się również na wieść, że wreszcie uruchomiony zostanie długo oczekiwany program Go To Brand (POIR 3.3.3) – dofinansowanie na wsparcie na rynkach zagranicznych dla innowacyjnych przedsiębiorstw – to działanie wystartuje w październiku.

 Harmonogram POIR
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani pozyskaniem bardziej szczegółowych informacji o planowanych konkursach, lub chcielibyście rozpocząć współpracę w tym zakresie – serdecznie zapraszamy do kontaktu!

KONTAKT

 

e-mail: biuro@interlogic.pl

Interlogic Sp. Z o.o.
Ul. Wojska Polskiego 16g
41-600 Świętochłowice
KRS: 0000385576
NIP: 6342784812
Kapitał zakładowy: 295.750,00 zł opłacony w całości

Informacja dotycząca przetwarzania danych

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej w polityce prywatności i polityce plików cookies.