• INTERLOGIC
    Skutecznie pozyskujemy dotacje

AKTUALNOŚCI

Medium   dzkie
Harmonogram naborów w województwie łódzkim
2015-12-09

W 2016 roku zostaną uruchomione w województwie łódzkim cztery konkursy dla przedsiębiorstw.

 

Harmonogram RPO Łódzkie

 

Projekty badawczo-rozwojowe

Już w pierwszym kwartale ruszy konkurs RPO Łódzkie I.2.1, w ramach którego przedsiębiorstwa będą mogły zakupić aparaturę badawczo-rozwojową, służącą rozwijaniu nowych produktów lub usług.

W czwartym kwartale natomiast wystartuje działanie RPO II.2.2., obejmujące prowadzone w przedsiębiorstwach prace B+R – dotację będzie można pozyskać na pokrycie kosztów wynagrodzeń, aparatury lub usług zewnętrznych, realizowanych przez jednostki naukowe, w celu opracowania nowych rozwiązań.

W ramach projektów badawczo-rozwojowych wymagane jest wpisanie się w ramy Inteligentnych Specjalizacji. Dla województwa łódzkiego są to przede wszystkim branże włókiennicze,  energetyczne, medyczne, farmaceutyczne, kosmetyczne, rolno-spożywcze, meblowe, materiałów budowlanych,  maszynowe  i  elektromaszynowe, eko-przemysłowe.

 

Dotacja na pozyskanie rynków zagranicznych

Firmy pragnące pozyskać środki na pozyskanie rynków zagranicznych powinny się pośpieszyć. Pierwszy etap działania RPO II.2.1 rusza już na początku roku. W pierwszym etapie będzie można pozyskać środki na sfinansowanie strategii wdrożenia nowego modelu biznesowego, obejmującego ekspansję na rynki zagraniczne.

Środki na wdrożenie strategii – w tym promocję i udział w targach, misjach czy wyjazdach zagranicznych – będzie można pozyskać w drugim etapie działania, w IV kwartale tego roku.

Jest to idealny program dla firm posiadających innowacyjną ofertę, które chciałyby uruchomić lub zwiększyć sprzedaż za granicą.

 

Inwestycje w innowacje

Program inwestycyjny RPO Łódzkie II.3.1 - Innowacje w MŚP uruchomiony zostanie w III kwartale i pozwoli na pokrycie kosztów wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów, usług lub procesów. W ramach działania będzie można pozyskać wsparcie w wysokości do 55% kosztów związanych z zakupem maszyn i urządzeń, oprogramowania, technologii, a nawet robót budowlanych.

 

 

Więcej informacji o konkursach można znaleźć w zakładce Programy.

 

Zapraszamy do współpracy.

KONTAKT

 

e-mail: biuro@interlogic.pl

Interlogic Sp. Z o.o.
Ul. Wojska Polskiego 16g
41-600 Świętochłowice
KRS: 0000385576
NIP: 6342784812
Kapitał zakładowy: 295.750,00 zł opłacony w całości

Informacja dotycząca przetwarzania danych

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej w polityce prywatności i polityce plików cookies.