• INTERLOGIC
    Skutecznie pozyskujemy dotacje

AKTUALNOŚCI

Medium euro 871021 1280
W nowym roku nowe szanse na rozwój Firm
2016-12-09

Końcówka roku 2016 to okres przygotowania do świąt, ale także do kolejnej tury dotacji. Znamy już wszystkie harmonogramy konkursów regionalnych i ogólnokrajowych, które będą realizowane w 2017 roku.

Programy ogólnokrajowe

W ramach Programu Operacyjnego Innowacyjny Rozwój Firmy będą mogły skorzystać z dotacji na prowadzenie prac B+R w ramach Szybkiej Ścieżki 1.1.1 oraz wielu Programów Sektorowych 1.2, czy Projektów Aplikacyjnych 4.1.4 organizowanych przez NCBR.

Przedsiębiorcy będą także mogli pozyskać środki na rozwój lub utworzenie własnego zaplecza badawczego, dzięki działaniu 2.1 Centra badawczo-rozwojowe.

W nowym roku zostaną również ponowione konkursy, których organizatorem jest PARP. Przez prawie cały rok będzie można składać wnioski w ramach Ochrony własności przemysłowej 2.3.4 oraz Bonu na innowacje 2.3.2. PARP zorganizuje również dwa konkursy na wdrożenie wyników prac B+R – Badania na rynek 3.2.1, w ramach których można będzie pozyskać nawet 20 mln złotych.

Odbędzie się również długo oczekiwany drugi nabór działania Go To Brand 3.3.3, który umożliwi Firmom rozwijać eksport produktów i usług Polskiej Marki.

BGK w 2017 roku zorganizuje kolejny, już trzeci nabór w ramach działania 3.2.2 Kredyt na innowacje, w ramach którego w tym roku aż 227 projektów uzyskało wsparcia, a kolejne 450 oczekuje na wyniki drugiego naboru.

 

Programy regionalne

Programy regionalne również szykują dużą pulę dotacji na nowy rok. Największą liczbę konkursów przewiduje województwo lubelskie, w którym przedsiębiorcy będą mogli pozyskać dofinansowanie na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych oraz na związane z nimi doradztwo i ochronę patentową, jak również na rozbudowę zaplecza badawczego.

Będzie można sfinansować także rozwój eksportu oraz inwestycje w szeroko rozumiany rozwój firmy, poprzez zakup maszyn, urządzeń czy technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Dużo będzie się także działo na Warmii i Mazurach. Przedsiębiorcy już w pierwszym kwartale 2017 będą mogli wnioskować o środki unijne na rozwój infrastruktury badawczej i na prowadzenie działalności B+R w ramach Działania 1.2.1, a także zacieśnić współpracę z jednostkami naukowymi dzięki Działaniu 1.2.2.

W pierwszej połowie roku będzie można sfinansować z kolei inwestycje w technologie komunikacyjno-informacyjne, wdrożenie innowacji będącej wynikiem B+R czy rozwój eksportu przedsiębiorstw sektora MŚP.

Druga połowa roku 2017 to szansa dla firm znajdujących się we wczesnej fazie rozwoju, które dzięki Działaniu 1.3.2 będą mogły pozyskać wsparcie na opiekę doradczą i mentorską oraz rozwój poprzez zakup maszyn i urządzeń.

Dofinansowanie działalności badawczo-rozwojowej prowadzonej przez przedsiębiorstwa oraz rozwój zaplecza badawczego, będzie możliwe w 2017 w każdym województwie. Już w pierwszym kwartale roku realizowane będą konkursy w woj. lubelskim, opolskim, warmińsko-mazurskim, małopolskim, podkarpackim i kujawsko-pomorskim.

Wsparcie na inwestycje w innowacje procesowe i produktowe będące wynikiem własnych lub zakupionych prac B+R będzie możliwe w dziesięciu województwach. W pierwszym kwartale konkursy realizowane będą: na Warmii i Mazurach (Działanie 1.5), Podlasiu (Działanie 1.3), Pomorzu (Poddziałanie 2.2.1) i na Lubelszczyźnie (Działanie 3.7). Aktualnie zostały ogłoszone jeszcze w ramach harmonogramów 2016 działania inwestycyjne - 1.4.1 na podkarpaciu, 3.2 na śląsku, 3.3 w woj. mazowieckim oraz 3.4.4 w Małopolsce.

W nowym roku w aż pięciu województwach: małopolskim, podlaskim, świętokrzyskim, lubelskim i wielkopolskim, przedsiębiorcy będą mogli sfinansować działania związane z głęboką modernizacją budynków, linii produkcyjnych oraz zwiększeniem zastosowania OZE.

 

Wsparcie na eksport

Wiele firm będzie mogło sfinansować także działania eksportowe, gdyż w 2017 roku planowanych jest aż sześć konkursów w ramach RPO, wspierających rozpoczęcie i rozwój ekspansji międzynarodowej i tworzenie nowych modeli biznesowych, również z wykorzystaniem technologii informatycznych. O te środki starać się mogą firmy z województw:

- dolnośląskiego marzec

- małopolskiego III kwartał

- warmińsko – mazurskiego kwiecień

- opolskiego IV kwartał

- lubelskie marzec

- łódzkiego II kwartał

 

Dotacje na oprogramowanie

Nowy rok to również kolejne edycje konkursów w ramach których przedsiębiorcy będą mogli sfinansować zakup i wdrożenie nowych rozwiązań z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych. Na śląsku Działanie 3.3 (czerwiec-lipiec), w Świętokrzyskim Działanie 2.3 (III kwartał), na Podkarpaciu Działanie 1.4 (IV kwartał), a na Warmii i Mazurach Poddziałanie 1.4.3 (marzec).

 

Pozostałe harmonogramy i szczegółowe informacje o konkursach znajdą Państwo w zakładce Programy.

KONTAKT

 

e-mail: biuro@interlogic.pl

Interlogic Sp. Z o.o.
Ul. Wojska Polskiego 16g
41-600 Świętochłowice
KRS: 0000385576
NIP: 6342784812
Kapitał zakładowy: 295.750,00 zł opłacony w całości

Informacja dotycząca przetwarzania danych

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej w polityce prywatności i polityce plików cookies.