1.3 Projekty badawczo-wdrożeniowe realizowane przez przedsiębiorstwa lub ich konsorcja, zmierzające do komercjalizacji wyników prac B+R przez przedsiębiorstwa = województwo lubelskie

1.3 Projekty badawczo-wdrożeniowe realizowane przez przedsiębiorstwa lub ich konsorcja, zmierzające do komercjalizacji wyników prac B+R przez przedsiębiorstwa = województwo lubelskie

 

DLA KOGO:

  • Dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z województwa lubelskiego; dla konsorcjów przedsiębiorstw (w tym z dużymi przedsiębiorstwami), w których liderem jest przedsiębiorstwo z sektora MŚP; dla konsorcjów przedsiębiorstw z organizacjami badawczymi, w których liderem jest przedsiębiorstwo z sektora MŚP.

 

NA CO:

  • Wsparciem zostaną objęte projekty polegające na opracowaniu nowych produktów/usług, procesów lub też wprowadzeniu znaczących ulepszeń do istniejących produktów/usług, procesów (badania przemysłowe, eksperymentalne prace rozwojowe) oraz w przypadku MŚP również na wdrożeniu wyników prac B+R do działalności gospodarczej (komponent wdrożeniowy).
  • Wdrożenie wyników prac B+R jest obligatoryjne i badane na etapie oceny projektu (pod kątem m. in. wykonalności projektu oraz uzasadnienia dla wdrożenia).

 

DOFINANSOWANIE:

  • Wsparcie w formie dotacji warunkowej. Uzyskanie wsparcia na komponent wdrożeniowy warunkowane będzie pomyślnym zakończeniem fazy badawczo-rozwojowej projektu.
  • Komponent wdrożeniowy musi stanowić mniej niż 50% wydatków kwalifikowalnych w projekcie.
  • Intensywność wsparcia do 70% kosztów netto inwestycji.

 

WARUNKI:

  • Wsparcie dla projektów wpisujących się w Regionalne Inteligentne Specjalizacje Województwa Lubelskiego (Żywność wysokiej jakości; Zielona gospodarka; Zdrowe społeczeństwo; Cyfrowe społeczeństwo; Technologie materiałowe, procesy produkcyjne i logistyczne).

 

PREFERENCJE:

  • Projekty zawierające elementy współpracy ponadregionalnej, transgranicznej lub ponadnarodowej.

 

Nabór wniosków: od listopada 2025 r. do grudnia 2025 r.