• INTERLOGIC
  Skutecznie pozyskujemy dotacje

AKTUALNOŚCI

Medium fundusze norweskie
TRZECIA EDYCJA FUNDUSZY NORWESKICH CORAZ BLIŻEJ
2018-01-10

Po dość długich rozmowach, w grudniu wreszcie podpisane zostały Międzyrządowe umowy pozwalające na uruchomienie  kolejnej edycji funduszy norweskich. Ministerstwo Rozwoju poinformowało, iż pierwsze nabory wniosków mogą pojawić się zatem w drugiej połowie 2018 roku. W ramach nowej edycji Polska otrzyma 809,3 mln euro (łączna alokacja EOG, a zatem pomoc państw: Norwegia, Islandia, Lichtenstein). Oznacza to, że ponownie nasz kraj jest największym beneficjentem tych środków. Programy w ramach Funduszy Norweskich i EOG będą wdrażane do końca 2024 roku.

 

Na co będą przeznaczone fundusze?

Zgodnie z opublikowanymi informacjami, utworzone zostaną następujące programy:

 1. Rozwój przedsiębiorczości i innowacje
 2. Rozwój lokalny
 3. Badania naukowe
 4. Edukacja
 5. Środowisko, energia i zmiany klimatu
 6. Kultura
 7. Zdrowie
 8. Sprawiedliwość
 9. Sprawy wewnętrzne
 10. Społeczeństwo obywatelskie
 11. Dialog społeczny – godna praca
 12. Fundusz Współpracy Dwustronnej
 13. Pomoc Techniczna

Z punktu widzenia przedsiębiorstw planujących rozwój z pewnością najbardziej interesujące obszary to rozwój przedsiębiorczości i innowacje. Programy te przewidują dofinansowanie dla innowacyjnych technologii, procesów i usług oraz wzmocnienia kwestii środowiskowych, skierowane przede wszystkim do firm sektora MŚP. Programy mogą składać się z maksymalnie trzech obszarów docelowych wybranych spośród następujących obszarów: proekologiczne innowacje w przemyśle – zielone technologie, „niebieski” wzrost, energia, technologie pomocy społecznej, nowoczesne technologie w służbie osobom starszym (zdrowie) i Teleinformatyki (ang. ICT).

KONTAKT

 

e-mail: biuro@interlogic.pl

Interlogic Sp. Z o.o.
Ul. Wojska Polskiego 16g
41-600 Świętochłowice
KRS: 0000385576
NIP: 6342784812
Kapitał zakładowy: 295.750,00 zł opłacony w całości

Informacja dotycząca przetwarzania danych

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej w polityce prywatności i polityce plików cookies.